Penzion Pohoda - Ubytování na Klínovci v Krušných Horách s internetem a saunou

cs ge

Turistické cíle a okolí

V okolí se nachází hned několik zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Spolu s krásnou přírodou jsou Krušné Hory místem, které stojí za návštěvu.

Klínovec

Rozhledna měřící 17 m pochází z roku 1884 nacházející se na vrcholu Krušných Hor - Klínovce. Z vrcholu rozhledny je vidět celé pásmo Krušných hor od Komářího vrchu po Děčínský Sněžník, Český les, Slavkovský les, Doupovské hory, České středohoří a na horizontu až úplně vzadu výjimečně Šumavu či Lužické hory a Ještěd. V současnosti je rozhledna pro veřejnost uzavřena a čeká ji celková rekonstrukce, stejně jako horský hotel na vrcholu Klínovce.

Oberwiesenthal

3 kilometry vzádalený Oberwiesenthal (914 m n.m.), nejvýše položené německé město, m.j. se zde narodil Jens Weissflog, bývalý vynikající skokan na lyžích. V městečku je úzkorozchodná železnice vedoucí z Oberwiesenthalu do Cranzalu. Ta je oblíbenou turistickou atrakcí jak v zimě, tak i v létě. Další místo, které stojí za to navštívit je brusírna drahokamů či skokanské závody na lyžích. Ve městě se nachází kabinková lanovka na Fichtelberg (1214 m. n.m.)

Božídarské Rašeliniště

Rozsáhlá přírodní rezervace obklopující Božídarský Špičák. Rašeliništěm prochází 3 km dlouhá naučná stezka, jejíž tabule přibližují vznik, flóru a faunu rašeliniště.

Jáchymovské Peklo

Okružní stezka vedoucí po žluté turistické značce (na konci trasy po modré) seznamuje návštěvníka s místy, kde v nelidských podmínkách desítky dělníků dobývalo uranovou rudu. Na trase stezky jsou také historické a technické památky spolu se zajímavými geologickými úkazy.

Horní Hrad - Hauštejn

Od Velikonoc do října je hrad otevřen o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin.
Během letních prázdnin pak každý den od 9 do 20 hodin.